selesto

Kim jest Selesto – nowy gracz w branży e-commerce?

Nieoczywista kampania widniejąca na stronie selesto.pl to promocja nowej platformy e-commerce, która wkrótce zadebiutuje na polskim rynku. Usługa dostępna w modelu SaaS zbudowana jest w oparciu o innowacyjne technologie i wprowadza nowe funkcje do panelu administracyjnego sklepu. Przedstawienie produktu odbędzie się 8 listopada na  XIII Targach eHandlu w Warszawie.

O platformie Selesto

Platforma Selesto to propozycja dla firm sprzedających swoje produkty w Internecie. Założyciele w swojej działalności bazują na bezpośrednim kontakcie z klientem i ciągłym rozwoju oprogramowania. System wyróżnia się wykorzystaniem nowoczesnych technologii: Single Page Application i Responsive Web Design. Innowacyjnym rozwiązaniem jest wprowadzenie do panelu administracyjnego wbudowanego kreatora maili, za pomocą którego można stworzyć newsletter, odzyskiwać koszyki i przywracać klientów. Oprogramowanie wspomaga rozwój sklepów na rynkach zagranicznych: dysponuje nieograniczoną bazą języków, możliwością wprowadzenia wielu walut i zmiennego poziomu VAT. Oprócz dodatkowych funkcji platforma posiada standardowy zestaw funkcjonalności obejmujący: powiadomienia magazynowe, narzędzia analityczne, SEO, integracje, dział wsparcia i hosting. Firma deklaruje przejrzysty model rozliczeniowy, a cennik zawiera wszystkie przewidywane koszty usługi.

Prototyp platformy Selesto powstał w 2015 roku. Po wprowadzeniu wersji testowej firma przeprowadziła liczne próby mające na celu wykrycie wszelkich błędów i ich naprawę. Oprócz kwestii technicznych ulepszono także funkcjonalność oprogramowania. Przy wyborze zastosowanych rozwiązań założyciele kierowali się opiniami użytkowników i sugestiami otrzymanymi od ich klientów. Największą uwagę poświęcono optymalizacji platformy pod kątem zakresu funkcji, przy jednoczesnym utrzymaniu przejrzystości i prostoty dashboardu. Konstrukcja finalnego oprogramowania rozpoczęła się w 2016 roku. Wdrożenie i doskonalenie systemu trwało dwa lata. Finalna wersja produktu pojawi się na rynku w listopadzie bieżącego roku.

Zastosowane rozwiązania technologiczne

SINGLE PAGE APPLICATION
Selesto to nowoczesny system oparty na innowacyjnej technologii SPA. Dzięki jej zastosowaniu przeładowaniu nie ulega cała strona, a jedynie zmieniające się na niej elementy. Rozwiązanie to znacznie zwiększa szybkość działania strony i oszczędza czas użytkowników w trakcie jej przeglądania. (jako jedyni na rynku mamy system zbudowany na tej technologii)

 

RESPONSIVE WEB DESIGN
Budowa platformy w standardzie RWD gwarantuje jej sprawne działanie na wszystkich urządzeniach elektronicznych i najwyższą jakość odbioru dla użytkowników korzystających z mobilnych wersji oprogramowania.

OPTYMALIZACJA POD PRZEGLĄDARKI
Dopasowanie systemu do najnowszych wymogów wyszukiwarek sprzyja prowadzonym działaniom SEO. Optymalizacja przekłada się na lepsze wyniki reklamowe, nawet przy niższym budżecie. Jednocześnie zwiększa szanse dotarcia Twojego komunikatu do potencjalnego klienta.

Narzędzia usprawniające sprzedaż

NOTYFIKACJE I POWIADOMIENIA
Wprowadzenie alertów stanów magazynowych umożliwia stałe kontrolowanie ilości dostępnych w sklepie produktów. Funkcja ta jest pomocna przy planowaniu dostaw czy zamawianiu towaru z hurtowni. Powiadomienia pojawiające się na dashboardzie komunikują wszelkie zmiany wprowadzone na platformie. Pozwala to kontrolować obsługę klientów, a także nadzorować pracowników i wychwytywać ewentualne błędy.

KREATOR MAILI
Narzędzie marketingowe, jakim jest modeler mailingowy, pozwala zaoszczędzić czas oraz środki finansowe, których wymagałaby inwestycja w specjalne, dedykowane rozwiązania zewnętrzne. Możliwość tworzenia rozbudowanych szablonów mailowych w prosty i sprawny sposób pozwala dotrzeć do odbiorców z ciekawym przekazem, a także pozyskać nowych klientów. System pozwala śledzić wyniki przeprowadzonych kampanii, aby w razie zaistniałej potrzeby móc optymalizować działania.

WIELOPOZIOMOWA MIĘDZYNARODOWOŚĆ
Składowe funkcji wspomagającej wprowadzenie oferty na rynki zagraniczne to: nieograniczona baza języków, możliwość wprowadzenia wielu walut i różnych poziomów VAT. Użytkownik może konfigurować waluty i wartość VAT wedle własnych potrzeb, a także zautomatyzować kursy walut tak, aby były zgodne z aktualnymi notowaniami NBP.

WBUDOWANE NARZĘDZIA ANALITYCZNE
Platforma SELESTO posiada integrację z Google Analytics, narzędziem będącym obecnie pierwszoplanowym rozwiązaniem badającym wyniki stron internetowych. Poza tym system prowadzi samodzielne pomiary analityczne, włączając w nie sprzedaż, przychód, statystyki mailowe, konwersję, a nawet porównania dla poszczególnych produktów.

Funkcjonalności wspomagające system

SUPPORT
Przez okres trwania umowy rozbudowany dział wsparcia technicznego sprawnie odpowiada na pytania użytkowników i pomaga im rozwiązać pojawiające się problemy. Możliwość zgłoszenia błędu dostępna jest przez 12h / 7 dni w tygodniu.

HOSTING
Platforma SELESTO zapewnia stabilny hosting i umożliwia tworzenie kopii zapasowych. Dbając o komfort użytkowników oprogramowania, backupy można tworzyć natychmiastowo lub skorzystać z wbudowanego planera, który zrobi to w wyznaczonym momencie.

INTEGRACJE
Dynamicznie rozwijający się rynek dyktuje nowe potrzeby odbiorców. SELESTO bazując na zebranych opiniach użytkowników, systematycznie rozwija działalność, wprowadzając kolejne ulepszenia. Każdy klient traktowany jest indywidualnie, a pomysł na rozwój jego firmy analizowany jest przez wykwalifikowany i doświadczony zespół deweloperski. Po wysłuchaniu jego oczekiwań, opracowuje on i przedstawia adekwatne propozycje, przy uwzględnieniu rozwiązań stosowanych w danej branży.

Koszt platformy

Twórca platformy przewidział dwa plany abonamentowe:

  • Selesto Enterprise – 399 zł miesięcznie
  • Selesto Enterprise M+ – 699zł miesięcznie

Różnica pomiędzy pakietami to dostęp dostęp do wbudowanego kreatora maili w wersji M+. Oba pakiety można przetestować przez 30 dni bez ponoszenia kosztów.

 

Podziel się z innymi:

Google+