Shoprank.co – pomoże dotrzeć Ci z ofertą do sklepów internetowych

Jeżeli oferujesz swoje usługi sklepom internetowym to pewnie nie raz zastanawiałeś się jak do nich dotrzeć. Rozwiązaniem może okazać serwis Shoprank.co, który zawiera bazę sklepów internetowych. Właściciel podaje liczbę sklepów w bazie na 800 000, co ważne sklepy można w prosty sposób filtrować. Przyjrzyjmy się bliżej serwisowi oraz  możliwościom jakie oferuje.

Shoprank.co

Serwis powstał w 2017 roku, zgromadzone 800 000 sklepów można filtrować na wiele kryteriów:

Kategorie produktów: 15 kategorii do wyboru
Oprogramowanie: 67 systemów sklepowych w tym wiele krajowych rozwiązań jak Shoper czy IAI Shop
Social Media: 10 serwisów społecznościowych, możliwość filtrowania ze względu na liczbę fanów na Facebooku
Wykorzystane narzędzia do analityki: 52 narzędzia
Kraj w którym działa sklep: 16 państw w Europie
Narzędzia marketing automotion: 11 narzędzi
Silnik wyszukiwarki sklepu: 3 silniki
Wiek strony: 5 przedziałów
Ranking Alexa: 6 przedziałów
Inne: 2 parametry

Serwis zgromadził dane o ponad 65 000 sklepach z Polski, liczba ta zdumiewa ponieważ liczbę sklepów internetowych szacuje się na około 20 000. Powodem tak dużej różnicy może być tempo w jakim sklepy internetowe powstają i są zamykane.

Koszt

Serwis udostępnia tylko niewielką część zasobów bez opłat – 16 w przypadku nie zalogowany użytkowników.  Zakładając konto otrzymujemy dostęp do 46 wyników filtrowania, na o koncie znajdziemy „10 credits”, które pozwalają na pobranie danych kontaktowych do 10 sklepów.

Koszt 1 kredytu czyli 1 kontaktu to 0,10 USD – przeliczając na naszą walutę jest to około 35 groszy (po kursie z 17.09.2017). Moim zdaniem jest to niewielki koszt za mocno sprecyzowane kontakty.

Czego brakuje w serwisie?

Moim zdaniem w serwisie brakuje jeszcze wiele funkcjonalności związanych z automatycznym zakupem, obecnie aby zakupić kredyt trzeba kontaktować się z twórcami strony. Zniechęcające jest również logowanie się tylko za pośrednictwem mediów społecznościowych (Facebook, LinkedIn, Google+). Najważniejszym brakiem może okazać się jednak brak informacji o ofercie serwisu, który odwiedzających stronę nie zmieni w klientów, a pozostawi jako odwiedzających.

Podziel się z innymi:

optymalizacja youtube
selesto
Google+