Sprzedaż na Allegro – na co zwrócić uwagę?

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą, to na pewno zastanawiasz się jak zwiększyć swój zasięg oraz wyniki sprzedaży? Świetnym pierwszym krokiem będzie założenie konta firmowego na Allegro i wystawienie tam swoich ofert. Być może brzmi to dla Ciebie banalnie, jednak Allegro to bardzo szeroki rynek zbytu. Jeżeli nawet nie zapewni Ci kolejnego kanału sprzedaży to na pewno pozwoli rozreklamować Twoją ofertę. Oczywiście sam fakt wystawienie produktów nie oznacza ich nagłej wyprzedaży ale przygotuj się na najlepszy i najgorszy scenariusz bo oba moga przysporzyć dodatkowej pracy. Niestety będziesz musiał zadbać o kilka innych aspektów poza dobrą ceną proponowanego towaru.

Sprzedaż na Allegro na co należy zwrócić uwagę?

Podstawą handlu jest zaufanie, czasami także dobra cena ale zastanówmy się zatem jak sprawić żeby nie tylko sprawiać wrażenie ale także być pewnym przedsiębiorcą w tych niepewnych czasach. Wchodząc na konkretną aukcję pierwsze co rzuca się nam w oczy to jej przedstawienie graficzne. Sprzedawcy zazwyczaj korzystają z gotowych szablonów, w których podmieniają jedynie opisy oraz zdjęcia. Warto stworzyć także jeden szablon dla każdego typu produktów, tak aby pasował on do oferty. Warto więc dopasować go pod konkretną branżę lub kategorię Allegro z uwzględnieniem wszelkich jej aspektów. Innymi słowy profesjonalne przedstawienie sprzedawanych produktów jest podstawą do przyciągnięcia i zbudowania zaufania u wielu klientów. W końcu od razu widzą, że sprzedawca się postarał.

W tym momencie pojawia się problem, ponieważ Allegro obciąża Twoja firmę dodatkowymi opłatami za hosting każdego zdjęcia, co może generować wysokie koszta całkowite.

Przeglądając oferty różnych firm zewnętrznych napotkałem kilka narzędzi, które z pewnością pomogą Ci wybić się przy niewielkim nakładzie pieniężnym. Potraktuj moje propozycje jako ciekawą metodę wyróżnienia swoich aukcji.

Elementy o jakie warto zadbać:

  1. Szablon aukcji – Kreator szablonów Allegro aleszablony.pl – ułatwi Ci dopasowanie wyglądu aukcji do konkretnego typu produktu. Prosty i niezwykle czytelny panel sprawi, że bez najmniejszego problemu dokonasz niezbędnych modyfikacji, a nawet stworzysz swój szablon od początku. W końcu „czas to pieniądz” – dodatkowo możesz korzystać z narzędzia za darmo jeżeli nie przeszkadza Ci niewielka reklama, bądź płacąc całe 1zł netto miesięcznie (jeżeli chcesz się pozbyć reklamy ze stopki). Jest to niewielka cena jak za tak wszechstronny kreator aukcji, który poprowadzi Cię przez cały proces tworzenia Twojego indywidualnego, oryginalnego szablonu.
  2. AleSzablony.plObrazki aukcji – Prosty w obsłudze hosting zdjęć aukcji fotolister.pl wraz możliwością skalowania i edycji zdjęć oraz tworzenia ciekawych galerii, które na pewno wyróżnią Twoje aukcje. Pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze przy wystawianiu. Oczywiście możesz skorzystać z oferty Allegro, jednak nim się spostrzeżesz koszty od każdej aukcji będą rosły i rosły przy każdym kolejnym wystawieniu. Proponowana usługa pomoże Ci ograniczyć koszta całkowite prowadzenia sprzedaży online dzięki możliwości wykorzystania jej wielokrotnie zarówno na stronie sklepu, jak i na Allegro – bez dodatkowych kosztów.
  3. foto2Narzędzie wspomagające cross-selling sellbooster.pl jest niezwykle przydatne i skuteczne w zwiększaniu sprzedaży artykułów powiązanych ze sobą. Działa to na zasadzie podlinkowania w postaci panelu (umieszczonego w konkretnej aukcji na allegro) propozycji innych produktów niż ten, który jest aktualnie przeglądany przez potencjalnego Klienta. Stwarza to większe możliwości: a) utrzymania Klienta przy sobie jeżeli nie tym jednym konkretnym produktem to innym powiązanym, b) skłonienie do zakupu kilku różnych produktów.

foto

Oczywiście ten prosty zabieg może przynieść też korzyść w poczuciu kompleksowej obsługi Klienta i zadbaniu by każda jego potrzeba mogła być spełniona. Wszystko to w ostatecznym rozrachunku przekłada się zarówno na zwiększone obroty, jak i lepsze postrzeganie firmy przez potencjalnych klientów. Proponowane narzędzie charakteryzuje sie olbrzymią funkcjonalnością, prostotą obsługi i co najważniejsze niewielką ceną.

Podsumowanie

Jeżeli poszukujesz profesjonalnych narzędzi, dzięki którym Twoje aukcje na Allegro będą wyglądały ciekawie i zachęcająco, warto zainteresować się ofertą strony esprzedaz.com. Wysoka jakość i niezawodność w bardzo niskich cenach z pewnością ułatwi Ci start i zdobycie nowych klientów. Twoja oferta musi zaskakiwać, rzucać się w oczy, a Klient czuć się wyjątkowo.

Tekst przesłany przez: esprzedaz.com

Podziel się z innymi:

gdziepolek
Google+