Co sprzedawać w internecie?

Masz dostęp do internetu i wolny czas. Wiesz, że założenie sklepu internetowego jest zarówno proste jak i tanie. W internecie klienci kupują wszystko od pralki po tenisówki. Wybór ogromny, więc zastanawiasz się co sprzedawać. Postaram się podpowiedzieć co sprzedawać w internecie.

Podpowiem, ale nie odpowiem. 

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Niskie koszty wejścia na rynek internetowy powodują, że wiele osób decyduje się na handel w ten sposób. Konkurencja jest ogromna, musisz o tym pamiętać, ilość sklepów internetowych w Polsce według różnych źródeł szacuje się nawet na ponad 20 000.

Jak wybrać więc swój asortyment? Możesz skorzystać z jednej z kilku podpowiedzi:

  1. Skorzystaj z płatnych narzędzi do analizy rynku. W przypadku Allegro może to być TradeWatch jeżeli chcesz analizować rynki zagraniczne eBay lub Amazon pomocny okażę się Terapeak. Oba narzędzia zostaną opisane wkrótce na tym blogu. W TradeWatch możesz wybrać jedną z kategorii, prześledzić wartość jej sprzedaży w poszczególnych miesiącach lub latach. Na podstawie tych danych będziesz mógł obserwować wzrosty lub spadki poszczególnych kategorii. Rosnące kategorie mogą okazać się tymi w którym warto rozpocząć sprzedaż.

terapeak logo    logo tradewatch

  1. Sprzedawaj produkty o których masz największą wiedzę. Jak konkurować wśród gigantów internetowych? Twoją przewagą może okazać się wysokiej jakości „content”, czyli wiedza przedstawiona w postaci interesujących opisów przedmiotów, doradztwa, zdjęć, instrukcji, wideo poradników, bloga. Jest to kierunek, który często wymieniany jest jako ten który ma dominować i rozstrzygać o zwycięstwie w boju o klienta internetowego. Mimo dużych środków jakimi dysponują największe sklepy internetowe, często jakość opisów przedmiotów jest bardzo słaba. Wybór branży może być powiązany więc z Twoim hobby, pracą zawodową, zainteresowaniami, tym co lubisz robić i o czym masz wiedzę.

hb

  1. Produkty lokalne. Znajdź lokalnych producentów, których produkty możesz odebrać bez konieczności płacenia za dostawę. W każdym regionie Polski znajdziemy producentów, mogą to być duże fabryki, które mają niski koszt jednostkowy wytwarzanych produktów. Równie dobrym dostawcą może okazać się mały producent lub rzemieślnik, ich produkty mogą mieć przewagę dzięki swojej unikalności.

lokalnie

  1. Znajdź niszę. Sprzedaż produktów niszowych w sklepie tradycyjnym jest obarczone wysokim ryzykiem. Łatwiej sprzedać na rogu bułki lub alkohol niż przybory do malowania modeli statków. Sklep internetowy dzięki globalnemu zasięgowi może zrobić nawet z najbardziej nieprawdopodobnych dziedzin dochodowy interes. Dodatkową zaletą jest łatwiejsze pozyskanie klientów gdy mamy kilku konkurentów niż setki oferujących te same masowe produkty (np. komputery).

 lo

Jeżeli wiesz już co sprzedawać w internecie, kolejny krok to założenie sklepu internetowego. Jak go założyć przeczytasz w tym wpisie na blogu.

Podziel się z innymi:

Google+