Pierwszy wpis i oficjalny początek bloga

Miesiąc temu postanowiłem uruchomić bloga, który poświęcony będzie tematyce e-commerce oraz promocji w internecie. Pierwszy wpis niczym pierwsza lekcja w nowej szkole jest organizacyjny. Dlaczego zdecydowałem się na bloga o tej tematyce, kim jestem i co w nim znajdziesz?

Do kogo jest skierowany blog ecommerce?

Blog TheWebCherry kierowany jest do osób zainteresowanych tematyką e-commerce i promocja w internecie. Postaram się w nim dostarczać informacji o aktualnie wykorzystywanch narzędziach w branży. Dla osób nowych w temacie będę opisywał podstawowe zagadnienia oraz ich wykorzystanie krok po kroku. Wszystkie wpisy będą przydzielone do kategorii:

  • Ecommerce – wpisy odnoszące się do sprzedaży elektronicznej,
  • Pomysły – wpisy poradnikowe związane z promocją i sprzedażą w internecie,
  • Noobs – wpisy dla osób zupełnie nowych w temacie ecommerce,
  • Off topic – wpisy nie związane z ecommerce (jak ten),
  • Cytaty – ciekawe cytaty związane z ecommerce i internetem.

O nazwie

Dlaczego wybrałem nazwę „The Web Cherry”? Ma to być nawiązanie do wiśenki na torcie. W tym „web-owym” przypadku ma to oznaczać zdobyty wyznaczony cel w internecie.

O Autorze

Na co dzień zajmuje się ecommerce, dlatego postanowiłem stworzyć bloga właśnie z tej dziedziny. Jest to miejsce, w którym będę dzielił się zdobytą wiedzą i spostrzeżeniami. Moja pierwsza styczność ze sprzedażą w internecie miała miejsce w 2003 roku. Już wtedy zdecydowałem związać się z tym tematem na dłużej. Ukończyłem studia na kierunku marketing. Przez kilka lat pracowałem w agencji reklamowej gdzie zajmowałem się szeroko pojętą promocją w internecie. Obecnie zajmuję się rozwiązaniami ecommerce wyłącznie dla firmy, w której pracuje.

Zapraszam do czytania i śledzenia bloga!

Podziel się z innymi:

Google+