Jak dodać firmę do mapy google? (Google Maps)

Pewnie nie raz zdarzyło Ci się szukać firmy czy usługi korzystając z map Google. Jeżeli chcesz odebrać czy zobaczyć produkt w konkretnej lokalizacji jest to niewątpliwie najwygodniejszy sposób na jego odnalezienie. Jak samodzielnie dodać swoją stronę do Google Maps?

Zanim przejdę do poradnika wymienię kilka korzyści jakie niesie ze sobą obecność w Google Maps:

  1. Lepsza pozycja w wynikach Google. Nawet jeśli Twoja działalność jest całkowicie internetowa dzięki obecności w Google Maps możesz łatwiej docierać do klientów będąc wyżej wyszukiwarce Google. Efekt zaobserwowałem również na swojej stronie, która wskoczyła o 4 pozycje wyżej po dodaniu wizytówki do map Google.
  2. Prezentacja oferty bez posiadania strony. Nie musisz mieć strony internetowej żeby przyciągnąć nowych klientów. Przykładowo większość małych rzemieślników (np. zakłady szewskie) nie posiada swojej strony, wizytówka w Google Maps może się okazać szybką i darmową promocja dla tej grupy firm.
  3. Nowi lokalni klienci. Mowa tutaj o klientach dla których podstawowym kryterium jest lokalizacja. Mogą to być klienci produktów o niskiej cenie, gdzie nawet spora procentowa różnica w cenie nie ma znaczenia, a koszt dostawy znacząco przewyższa wartość produktu (np. kabel antenowy). Oczywiście to tylko jeden z wielu przykładów gdy firma lokalna ma przewagę dzięki lokalizacji.

Przekonany? Poniżej instrukcja krok po kroku jak dodać swoją firmę do Google Maps: 

1. Zaloguj się na swoje konto Google. (Jeżeli jeszcze go nie posiadasz możesz założyć je tutaj).

google logowanie

2. Wejdź na stronę: www.google.com/business/placesforbusiness

dodaj firmę do map google

(tak strona wyglądała 30.12.2014)

3. Kliknij „pokaż firmę w Google”. Wyświetli się strona z mapą i wyszukiwarką w lewym górnym rogu, wpisz w niej cokolwiek. Następnie kliknij w napis „Nie widzisz tu swojej firmy?”.

dodaj firmę do map google

(pole do kliknięcia zaznaczone na czerwono)

4. Wypełnij formularz. Podaj dane Twojej firmy i kliknij „dalej”, w kolejnym okienku określ lokalizację obszaru na jakim świadczysz usługi.

jak dodać firmę do map google

(formularz powyżej)

jak dodać firmę do google maps

(okienko z lokalizacją obszaru)

5. Utwórz stronę Google+ dla Twojej firmy. Po prostu zaznacz, że jesteś osobą uprawnioną i akceptujesz warunki, kliknij „dalej”.

dodaj stronę do google+

6. Poproś o kartkę z kodem. Kliknij w obszar zaznaczony w ramce, a następnie zatwierdź wysyłkę kartki.

dodaj firmę do map google

dodaj firmę do map google

7. Wpisz kod z listu od Google. W ciągu 2 tygodni otrzymasz list od Google. Zostaniesz w nim poproszony o przejście na stronę: google.com/local/verify oraz wpisanie w niej otrzymanego kodu. Na jego wprowadzenie masz 30 dni – po tym czasie straci swoją ważność, dlatego warto zrobić to od razu po otrzymaniu listu.

list google

Czy to wszystko? Tak! Zachęcam jednak do uzupełnienia informacji na stronie swojej firmy w Google+. Strona z edycją treści pojawi się zaraz po kliknięciu „dalej” w ostatnim komunikacie (poniżej).

google maps dodaj firmę

dodaj firmę do map google

Jeżeli śledzisz „internety” to z pewnością widziałeś ten fanpage 🙂 Skoro już przeczytałeś ten wpis to wiesz, że nie trzeba korzystać z usług firm zewnętrznych aby dodać swoją firmę do map google. Instrukcja celowo jest podana w bardzo prosty sposób, kierowana jest do osób, które nie miały wcześniej styczności z Google Maps dla firm.

Podziel się z innymi:

content marketing
Google+