Opinia o kongresie BIG DATA: Think Big CEE Congress

W ubiegłym miesiącu zostałem zaproszony na konferencję poświęconą BIG DATA w Warszawie. W tym wpisie chciałem opisać moje wrażenia po konferencji. Często biorę udział w konferencjach, targach czy szkoleniach, które dotyczą szeroko rozumianego e-commerce, stąd mam pewne porównanie co do jakości tych wydarzeń.

BIG DATA: Think Big CEE Congress

Prawdę mówiąc nie wiedziałem czego do końca się spodziewać jadąc na konferencję i czy mój czas (2 dni) będą dobrze spożytkowane. Zdarzało się, że z podobnych wydarzeń wracałem lekko zawiedziony, tutaj jednak było inaczej. Szybko przekonałem się, że konferencja jest bardzo dobrze zorganizowana, rejestracja przebiegła szybko, jakość materiałów była wysoka, miejsce oraz wystrój również zrobiło na mnie wrażenie. Wydarzenie było zrobione z rozmachem co szybko można było to zauważyć także poprzez wiele szczegółów.

Prelegenci również na plus.

Konferencja była zrobiona w formie dyskusji poprzedzonych wystąpieniem gości specjalnych. Zauważyłem, że jest to zyskująca na popularności forma na konferencjach, moim zdaniem ciekawa i bardziej „żywa” niż tylko pojedyncze wystąpienia prelegentów. Wśród występujących na scenie znaleźli się przedstawiciele czołowych firm z polski jak i kilka ciekawych postaci ze świata np. Stephen Brobst z USA. Poruszono wiele aspektów związanych z wykorzystaniem Big Data w firmach w tym problemy jakie są napotykane przy wdrożeniu. W porównaniu z poprzednimi edycjami ta ostatnia było zdecydowanie bardziej poświęcona BIG DATA w Polsce. Jednym z najciekawszych przemówień (moim zdaniem) było wygłoszone przez przedstawiciela T-mobile, Wojciech Ożdżeński opowiadał o wdrożeniu które powstało w naszym kraju i jest najnowocześniejszym w całej grupie T-mobile. Podsumowując wróciłem do Wrocławia zadowolony oraz pełen nowych spostrzeżeń w obrębie tematu konferencji.

Pod tym linkiem znajduje się galeria zdjęć z wydarzenia, a poniżej wideo relacja:

Blog TheWebCherry.com – był po raz drugi patronem medialnym konferencji.

Podziel się z innymi:

jak założyć sklep internetowy
Google+