targi ehandlu

Targi eHandlu w Poznaniu

W miniony wtorek w Poznaniu odbyły się jednodniowe Targi eHandlu. Miałem możliwość wzięcia udziału w tym wydarzeniu z którego wróciłem w pełni zadowolony. Jest to bowiem okazja do spotkania przedstawicieli wielu firm stykających się z ecommerce. Tym samym pojawiły się firmy logistyczne, agencje interaktywne jak i rozwiązania do tworzenia prezentacji produktów 360.

Targi ehandlu

O targach w tym roku informowały liczne firmy, sam otrzymałem kilka maili o tym wydarzeniu. Jest to pierwsza edycja na jakiej byłem i oceniam ją bardzo pozytywnie. Dobra organizacja, duża liczba wystawców i dwa bloki z prezentacjami zaowocowały tłumem zwiedzających. Myślę, że zarówno wystawcy jak i zwiedzający opuścili to miejsce zadowoleni.

targi ehandlu

 Kilka informacji:

  • 115 wystawców
  • 19 prezentacji
  • 2396 odwiedzających w tegorocznej edycji
  • Strona internetowa: targiehandlu.pl
  • Organizator: Fundacja Polak 2.0
  • Miejsce: Poznań (Międzynarodowe Targi Poznańskie)

Wybrani wystawcy tegorocznej edycji:

2clickshop.pl – platforma sklepowa nie mylić z Click Shop-em, AdTaily, Ceneo.pl, Okazje.info.pl, Dealavo, DHL, DotPay, eCard, Elavon, FerBuy – wcześniej opisany na blogu tutaj, GetResponse, NeoBazy, Orbitvu, PayU, Poczta Polska, Sare, Selly, Sheepla, Trusted Shops. Wymienione firmy to tylko niektóre dobrze nam wszystkim znane, a poza nimi wiele innych równie rozpoznawalnych i znaczących w branży ecommerce.

Zdziwiła mnie ilość, bo było aż kilka firm oferujących urządzenia do tworzenia prezentacji 360, a ich stoiska cieszyły się sporym zainteresowaniem (urządzenia przyciągają uwagę lepiej niż roll-upy). Z doświadczenie wiem, że przy wyborze tego typu rozwiązań poza samym urządzeniem warto zwrócić uwagę na technologię oprogramowania jaką oferuje producent. Pojawiły się również firmy, które pomagają rozszerzyć swoją sprzedaż na kraje Unii Europejskiej, oferując poza wsparciem prawnym również rozwiązania logistyczne (przesyłki, magazyny). Nie będę opisywał kolejnych firm, targi ehandlu to miejsce gdzie każdy mógł coś znaleźć w interesujący dla siebie temacie.

O prezentacjach nie mogę się w pełni wypowiedzieć ponieważ byłem tylko na kilku. Mimo dużych sal bywało, że ciężko było znaleźć stojące miejsce, z 5 prezentacji na jakich byłem tylko jedna okazała się nie trafiona (nie będę wymieniał kto mi zmarnował czas:) ). Kończąc wpis na blogu mogę śmiało polecić targi ehandlu wszystkim, którzy nie są zdecydowani do pojawienia się na nich.

Poniżej kilka zdjęć:

targi ehandlu 2

targi ehandlu

targi ehandlu 1

Podziel się z innymi:

smartassistant
big data
Google+